פאדיה סבאג-חורי – מנגישה לכם את תחום הנגישות – יועצת נגישות מתו"ס ונגישות שירות

וינסטון צ'רצ'יל, ראש הממשלה האגדי של בריטניה, נהג לומר כי "ראשית אנו מעצבים את הבניינים שלנו, לאחר מכן הם מעצבים אותנו". האמרה היפה הזו אכן מדויקת בהקשר הרחב של אדריכלות ועיצוב פנים, וכאשר מדובר על נגישות היא מקבלת דגש מהותי ועמוק לגבי האופן בו מבנה או מקום מאפשרים לכל אדם את השימוש בו. הנגשת עסקים נותני שירות ומוסדות ציבור היא גם מחויבת בחוק והיא גם ערך חברתי ראשון במעלה.

משרד הבוטיק פאדיה סבאג-חורי עוסק באופן מעמיק ומקצועי בתחום הנגישות, בכל הנסיבות ולכל סוגי הפרויקטים. מאחורינו מגוון רחב של פרויקטים מוצלחים ולקוחות חוזרים הרואים במשרד את גורם הסמכות המקצועי, הכולל והאמין לנושאי נגישות.

פאדיה סבאג-חורי הינה יועצת מומחית, מורשת נגישות מתו"ס (מבנים תשתיות וסביבה) ומורשת נגישות בשירות.

חוק הנגישות

בשנים האחרונות תחום הנגישות עבר מהפכה, עם הסדרה חוקית בנושאי נגישות ושוויון לאנשים עם מוגבלות והקמתה של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הפועלת במשרד המשפטים. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות נחקק כדי לאפשר את שילובם המלא והמוסרי של אנשים עם מוגבלות בחברה, כאשר חלק נרחב בחוק מדבר על הנגשת המרחב הציבורי לאותם אנשים – לכן הוא גם נקרא "חוק הנגישות".

חוק הנגישות מחייב עסקים נותני שירות ומקומות המוגדרים מקומות ציבוריים להיות נגישים לכלל ציבור בעלי המוגבלויות, כאשר מבנה החוק מפרט את כל התקנות וההגדרות הרלבנטיות לתהליכי הנגשה אלו. החוק נוגע למבנים חדשים ולמבנים קיימים. הן הניסיון המקצועי והן הגדרות המדינה עצמה קובעים כי עבור כל החלטה לגבי נגישות ומהלכי הנגשה מומלץ להיעזר ביועץ נגישות מוסמך ומורשה. בהקשר למהלכי נגישות, ישנם שני סוגי יועצי נגישות:

  • יועץ נגישות מתו"ס: התאמות נגישות למבנים, תשתיות וסביבה – בדיקות, סקרים, תכנון נגישות, ייעוץ נגישות, הפקת חוות דעת, אישורי נגישות.
  • יועץ נגישות שירות: התאמות נגישות בשירות – פרונטלי, אינטרנטי, טלפוני, אביזרי עזר בעסק, שילוט וכו'.

כל שירותי הנגישות במשרד מקצועי אחד – הבית שלכם לנושאי נגישות!

אם אתם עסק נותן שירות או מקום ציבורי, כדי לקבל היתר בנייה , אישור אכלוס ו/או רישיון עסק, עליכם להציג אישור נגישות. במשרד פאדיה סבאג-חורי אתם מקבלים את כל שירותי הנגישות תחת קורת גג אחת ובאופן מותאם אישית לפרויקט. שירותים כגון:

  • תכנון נגיש באופן מלא ופרטני – כולל שרטוטים
  • ייעוץ נגישות מקיף לבנייה חדשה או קיימת
  • סקרי נגישות
  • חוות דעת לצורך רישוי עסקים
  • דו"חות נגישות לפי תכניות בנייה
  • אישור נגישות לצורך אישור אכלוס או קבלת היתר בנייה
  • ליווי ופיקוח על ביצוע תהליכי הנגשה
  • ניהול מהלכי נגישות בשירות. כולל הדרכות עובדים לגבי נגישות.

לאורך השנים המשרד סיפק שירותי ייעוץ נגישות מתו"ס ונגישות בשירות ללקוחות עסקיים, מוסדיים וממשלתיים – כגון מלונות, גופים מוניציפאליים, חברות ממשלתיות, רשות הטבע והגנים וכמו כן לשורה של יזמים פרטיים.